Rezistentní škrob

 
Většina škrobů, které konzumujeme, je naším trávicím traktem zcela zpracována a vstřebána, tzn. využita. Některé škroby ale procesu trávení odolávají a dostávají se až do tlustého střeva, kde se chovají jako dietní vláknina. Tyto typy škrobů se nazývají rezistentní škroby. V našich střevech působí jako kartáč. 

Kromě snížení (GI) je dostatek vlákniny nezbytný i pro udržení správné činnosti a zdravého stavu střev, chrání před zácpou, pomáhá regulovat hladinu cholesterolu a vylučovat toxické látky z organismu. 

Pokud se přírodní a unikátní forma vlákniny 
Hi-maize™ použije jako přísada do chleba, sušenek, těstovin či cereálií, může se tak zvýšit jejich obsah vlákniny, aniž by tyto potraviny chuťově utrpěly. Nahrazením části mouky rezistentním škrobem redukujeme obsah stravitelného škrobu a tím pádem i obsah glukózy, která je po rozložení škrobů absorbována do krve. Potraviny s vysokým obsahem snadno stravitelného škrobu (např. bílý chléb) uvolňují glukózu rychle z tenkého střeva do krve. To způsobuje její prudký vzestup v krvi, který je vzápětí následován rychlým poklesem. Potraviny, obsahující vlákninu nebo rezistentní škrob, způsobují pomalejší nárůst glukózy v krvi, a tak udržují její stabilnější hladinu. 

Rezistentní škrob 
Hi-maize™ lze použít všude tam, kde se používá mouka, tzn. při pečení moučníků, bábovek, aktuálně velikonočních beránků. Dále je možné rezistentním škrobem nahradit část mouky při vaření knedlíků, při přípravě obalovacích těstíček, do sekaných mas a karbanátků, bramborových placek atd. Důležité je dodržovat doporučené dávkování, které je uvedeno na obalu